Článek: Příběhy z muzea. Tajemství kouzelného pírka

Co podivného se ukrývá za dveřmi zdánlivě obyčejného muzea?
Vladimír Šoltys napsal již druhou knížku ptačích pohádek. Obě knížky spojuje hlavní hrdinka – malá Vlaďka. Na rozdíl od prvních pohádek „Proč má kos žlutý nos?“, kde vystupují naši nejběžnější ptáci, se děti v druhé knížce seznámí s exotickými ptačími druhy z celého světa.Co se stane, když malá Vlaďka jednoho dne objeví kouzelné pírko? Jaké neuvěřitelné události se přihodí v jednom zdánlivě obyčejném muzeu? Na velkou proměnu tam trpělivě čekají ptačí cestovatelé z celého světa a jejich příběhy seznámí děti nejen s ptačími hrdiny, ale i s muzeem jako takovým, kde se odehraje velké dětské dobrodružství s dobrým koncem! Vždyť není muzeum jako muzeum. A v tom Vlaďčině se dějí opravdu prapodivné věci! Pojďme se začíst a zaposlouchat do nevšedně barevného dobrodružství.

Knížka je pro děti od 9 let. Vydalo Albatros Media, nakladatelství EDIKA.

Jednotlivé kapitoly knihy namluvili Barbora Tlustá a Petr Tlustý. Nahrávky kapitol ve formátu MP3 jsou zdarma ke stažení na www.albatrosmedia.cz (viz Soubory ke stažení - Příloha.ZIP).

Knihu si můžete také zakoupit či objednat v sekretariátu ČSO (Na Bělidle 34, Praha 5, 777 330 355, csobirdlife.cz). Členové ČSO mají na knihu slevu a zakoupí ji za 219 Kč, cena pro nečleny je 299 Kč.
15.08.2017, 11:33:00
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791