Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků > Volná křídla
Podkategorie:

Článek: Seznam CITES - Ptáci


CITES - příloha A
STRUTHIFORMESpštrosi
Struthionidaepštrosovití
Struthio camelus (I) (Pouze populace z Alžírska, Burkina Faso, Kamerunu, Středoafrické republiky, Čadu, Mali, Mauritánie, Maroka, Nigeru, Nigérie, Senegalu a Súdánu; všechny ostatní populace nejsou uvedeny v přílohách tohoto nařízení.)pštros dvouprstý
RHEIFORMESnanduové
Rheidaenanduovití
Rhea pennata (I) (S výjimkou populací Rhea pennata pennata z Argentiny a Chile, které jsou uvedeny v příloze B.) =363 nandu Darwinův
TINAMIFORMEStinamy
Tinamidaetinamovití
Tinamus solitarius (I) tinama pruhovaná
SPHENISCIFORMEStučňáci
Spheniscidaetučňákovití
Spheniscus humboldti (I) tučňák Humboldtův
PODICIPEDIFORMESpotápky
Podicipedidaepotápkovití
Podilymbus gigas (I) potápka obrovská
PROCELLARIIFORMEStrubkonosí
Diomedeidaealbatrosovití
Diomedea albatrus (I) albatros Stellerův, albatros bělohřbetý
PELECANIFORMESveslonozí
Pelecanidaepelikánovití
Pelecanus crispus (I) pelikán kadeřavý
Sulidaeterejovití
Papasula abbotti (I) =364 terej Abbottův
Fregatidaefregatkovití
Fregata andrewsi (I) fregatka bělobřichá
CICONIIFORMESbrodiví
Ardeidaevolavkovití
Bubulcus ibis (III GH) =365 volavka rusohlavá
Casmerodius albus (III GH) =366 volavka bílá
Egretta garzetta (III GH) volavka stříbřitá
Ciconiidaečápovití
Ciconia boyciana (I) =367 čáp černozobý
Ciconia nigra (II) čáp černý
Ciconia stormi čáp pestrý
Jabiru mycteria (I) čáp jabiru
Leptoptilos dubius marabu větší
Mycteria cinerea (I) nesyt bílý
Threskiornithidaeibisovití
Geronticus calvus (II) ibis jihoafrický
Geronticus eremita (I) ibis skalní
Nipponia nippon (I) ibis japonský
Platalea leucorodia (II) kolpík bílý
Pseudibis gigantea ibis obrovský
Phoenicopteridaeplameňákovití
Phoenicopterus ruber (II) =370 plameňák růžový
ANSERIFORMESvrubozobí
Anatidaekachnovití
Anas auckladnica (I) =371 kachna auklandská
Anas laysanensis (I) =373kachna laysanská
Anas oustaleti (I) =374 kachna marianská
Anas querquedula (III GH) čírka modrá
Aythya innotata polák madagaskarský
Aythya nyroca (III GH) =375 polák malý
Branta canadensis leucopareia (I) berneška velká aleutská
Branta ruficollis (II) berneška rudokrká
Branta sandvicensis (I) berneška havajská
Cairina scutulata (I) pižmovka bělohlavá
Mergus octosetaceus morčák paranský
Oxyura leucocephala (II) kachnice bělohlavá
Rhodonessa caryophyllaceakachna růžohlavá
(pravděpodobně vyhynulá) (I)
Tadorna cristata husice chocholatá
FALCONIFORMESdravci
Cathartidaekondorovití
Gymnogyps californianus (I) kondor kalifornský
Vultur gryphus (I) kondor velký
Pandionidaeorlovcovití
Pandion haliaetus (II) orlovec říční
Accipitridaekrahujcovití
Accipiter brevipes (II) krahujec krátkoprstý
Accipiter gentilis (II) jestřáb lesní
Accipiter nisus (II) krahujec obecný
Aegypius monachus (II) sup hnědý
Aquila adalberti (I) =378 orel Adalbertův
Aquila chrysaetos (II) orel skalní
Aquila clanga (II) orel volavý
Aquila heliaca (I) orel královský
Aquila pomarina (II) orel křiklavý
Buteo buteo (II) káně lesní
Buteo lagopus (II) káně rousná
Buteo rufinus (II) káně bělochvostá
Chondrohierax uncinatus wilsonii (I) =379 jestřáb hákozobý
Circaetus gallicus (II) orlík krátkoprstý
Circus aeruginosus (II) moták pochop
Circus cyaneus (II) moták pilich
Circus macrourus (II) moták stepní
Circus pygargus (II) moták lužní
Elanus caeruleus (II) luněc šedý
Eutriorchis astur (II) orlík madagaskarský
Gypaetus barbatus (II) orlosup bradatý
Gyps fulvus (II) sup bělohlavý
Haliaeetus spp. (I/II) (Haliaeetus albicilla a Haliaeetus leucocephalus jsou uvedeny v příloze I; ostatní druhy jsou uvedeny v příloze II.)orli (orlové mořští)
Harpia harpyja (I) harpya, harpie
Hieraaetus fasciatus (II) orel jestřábí
Hieraaetus pennatus (II) orel nejmenší
Leucopternis occidentalis (II) káně západní
Milvus migrans (II) luňák hnědý
Milvus milvus (II) luňák červený
Neophron percnopterus (II) sup mrchožravý
Pernis apivorus (II) včelojed lesní
Pithecophaga jefferyi (I) orel opičí
Falconidaesokolovití
Falco araea (I) poštolka seychelská
Falco biarmicus (II) raroh jižní
Falco cherrug (II) raroh velký
Falco columbarius (II) dřemlík tundrový
Falco eleonorae (II) ostříž jižní
Falco jugger (I) sokol laggar
Falco naumanni (II) poštolka jižní
Falco newtoni (I) (Pouze populace ze Seychelských ostrovů) poštolka madagaskarská
Falco pelegrinoides (I) =380 sokol šahin
Falco peregrinus (I) sokol stěhovavý
Falco punctatus (I) poštolka skvrnitá
Falco rusticolus (I) raroh lovecký
Falco subbuteo (II) ostříž lesní
Falco tinnunculus (II) poštolka obecná
Falco vespertinus (II) poštolka rudonohá
GALLIFORMEShrabaví
Megapodiidaetabonovití
Macrocephalon maleo (I) tabon přilbový
Cracidaehokovití
Crax alberti (III CO) hoko modrozobý
Crax blumenbachii (I) hoko červenozobý
Mitu mitu (I) =381 hoko mitu
Oreophasis derbianus (I) hoko horský
Penelope albipennis (I) guan bělokřídlý
Pipile jacutinga (I) =383 guan černočelý
Pipile pipile (I) =384 guan modrohrdlý, g. trinidadský
Phasianidaebažantovití
Catreus wallichii (I) bažant Wallichův
Colinus virginianus ridgwayi (I) křepel kalifornský, k. virginský, poddruh ridgwayi
Crossoptilon crossoptilon (I) bažant tibetský, bažant ušatý tibetský
Crossoptilon harmani (I) =386 bažant ušatý, b. pradéšský
Crossoptilon mantchuricum (I) bažant mandžuský, bažant ušatý mandžuský
Lophophorus impejanus (I) bažant lesklý
Lophophorus lhuysii (I) bažant zelenoocasý
Lophophorus sclateri (I) bažant Sclaterův
Lophura edwardsi (I) bažant Edwardsův
Lophura imperialis (I) bažant císařský
Lophura swinhoii (I) bažant sedlatý, b. Swinhoeův
Odontophorus strophium křepel límcový
Ophrysia superciliosa křepelka himálajská, koroptev himálajská
Polyplectron emphanum (I) bažant palavanský, páv palavanský
Rheinardia ocellata (I) =388 bažant perlový
Syrmaticus ellioti (I) bažant Elliotův
Syrmaticus humiae (I) bažant Humeův
Syrmaticus mikado (I) bažant mikado
Tetraogallus caspius (I) velekur kaspický
Tetraogallus tibetanus (I) velekur tibetský
Tragopan blythii (I) satyr Blythův
Tragopan caboti (I) satyr Cabotův
Tragopan melanocephalus (I)satyr černohlavý
Tympanuchus cupido attwateri (I) kur prériový, tetřívek prériový
GRUIFORMESkrátkokřídlí
Gruidaejeřábovití
Grus americana (I) jeřáb americký
Grus canadensis (I/II) (Druh je uveden v příloze II, ale poddruhy Grus canadensis nesiottes a Grus canadensis pulla jsou uvedeny v příloze I.)jeřáb kanadský
Grus grus (II) jeřáb popelavý
Grus japonensis (I) jeřáb mandžuský
Grus leucogeranus (I) jeřáb sibiřský, j. bílý
Grus monacha (I) jeřáb šedý
Grus nigricollis (I) jeřáb černokrký
Grus vipio (I) jeřáb východoasijský, j. daurský, j. červenolící
Rallidaechřástalovití
Gallirallus sylvestris (I) =389 chřástal ostrovní
Rhynochetidaekaguovití
Rhynochetus jubatus (I) kagu chocholatý
Otididaedropovití
Ardeotis nigriceps (I) =390 drop černohlavý
Chlamydotis undulata (I) drop obojkový, drop chocholatý, drop hřívnatý
Eupodotis indica (II) drop indický
Eupodotis bengalensis (I) =391 drop bengálský
Otis tarda (II) drop velký
Tetrax tetrax (II) drop malý
CHARADRIIFORMESbahňáci
Scolopacidaeslukovití
Numenius borealis (I) koliha severní
Numenius tenuirostris (I) koliha tenkozobá
Tringa guttifer (I) vodouš ochotský
Laridaerackovití
Larus relictus (I) racek reliktní
COLUMBIFORMESměkkozobí
Columbidaeholubovití
Caloenas nicobarica (I) holub hřívnatý. h. nikobarský
Claravis godefrida holoubek červenokřídlý
Columba livia (III GH) holub skalní
Ducula mindorensis (I) holub mindorský, h. císařský
Leptotila wellsi holub Wellsův
Streptopelia turtur (III GH) hrdlička divoká
PSITTACIFORMESpapoušci
Psittacidaepapouškovití
Amazona arausiaca (I) amazoňan červenokrký, a. modrohlavý, a. dominikánský
Amazona barbadensis (I) amazoňan žlutoramenný
Amazona brasiliensis (I) amazoňan rudoocasý
Amazona guildingii (I) amazoňan ohnivý, a. Guildingův
Amazona imperialis (I) amazoňan královský,
Amazona leucocephala (I) amazoňan kubánský
Amazona ochrocephala auropalliata (I)amazoňan žlutokrký
Amazona ochrocephala belizensis (I)amazoňan belizský
Amazona ochrocephala caribaea (I)amazoňan karibský
Amazona ochrocephala oratrix (I)amazoňan velký, a. žlutohlavý velký
Amazona ochrocephala parvipes (I)amazoňan velký, a. žlutohlavý, poddruh parvipes
Amazona ochrocephala tresmariae (I)amazoňan velký, a. žlutohlavý, poddruh tresmariae
Amazona pretrei (I) amazoňan nádherný
Amazona rhodocorytha (I) =397 amazoňan červenočelý, a. rudooký
Amazona tucumana (I) amazoňan tukumana,
Amazona versicolor (I) amazoňan mnohobarvý
Amazona vinacea (I)amazoňan vínorudý, a.fialovoprsý
Amazona viridigenalis (I)amazoňan zelenolící
Amazona vittata (I) amazoňan portorický
Anodorhynchus spp. (I) ara
Ara ambigua (I) ara zelený, a. žlutozelený
Ara glaucogularis (I) =398 ara modrý, ara kaninda
Ara macao (I) ara arakanga, arakanga
Ara militaris (I) ara vojenský
Ara rubrogenys (I) ara červenouchý
Cacatua goffini (I) kakadu gofin, k. Goffinův
Cacatua haematuropygia (I) kakadu filipinský
Cacatua moluccensis (I) kakadu molucký
Cyanopsitta spixii (I) ara škraboškový, ara Spixův
Cyanoramphus forbesi (I) = 399kakariki Forbesův, kakariky chathamský, papoušek Forbesův
Cyanoramphus novaezelandiae (I) =400kakariki rudočelý, papoušek rudočelý
Cyclopsitta diophthalma coxeni (I) =401 loríček žlutoboký, papoušek žlutoboký, poddruh coxeni
Eos histrio (I)lori modroprsý
Eunymphicus cornutus (I)papoušek chocholatý
Geopsittacus occidentalispapoušek noční
(pravděpodobně vyhynulý) (I) =402
Guarouba guarouba (I) =403aratinga žlutý, papoušek zlatý, arara žlutý
Neophema chrysogaster (I)neoféma žlutobřichá, papoušek žlutobřichý, traváček žlutobřichý
Ognorhynchus icterotis (I) papoušek žlutouchý. arara žlutouchý
Pezoporus wallicus (I) papoušek zemní
Pionopsitta pileata (I) amazónek červenohlavý, papoušek červenohlavý
Probosciger aterrimus (I) kakadu palmový, kakadu arový
Propyrrhura couloni (I) = 404ara horský, ara šedolící
Propyrrhura maracana (I)=405ara marakana
Psephotus chrysopterygius (I) papoušek žlutoramenný
Psephotus dissimilis (I) =406 papoušek žlutokřídlý
Psephotus pulcherrimus (pravděpodobně vyhynulý) (I) papoušek překrásný
Psittacula echo (I) =407 alexander mauricijský
Pyrrhura cruentata (I) pyrura modrobradý, papoušek modrobradý, papoušek zelenobradý
Rhynchopsitta spp. (I) arara
Strigops habroptilus (I) kakapo soví, papoušek soví
Vini spp. (I/II) (Vini ultramarina je uveden v příloze I, ostatní druhy jsou uvedeny v příloze II.) lori
CUCULIFORMESkukačky
Musophagidaeturakovití
Tauraco bannermani (II) turako Bannermanův
STRIGIFORMESsovy
Tytonidaesovovití
Tyto alba (II) sova pálená
Tyto soumagnei (I) sova madagaskarská
Strigidaepuštíkovití
Aegolius funereus (II) sýc rousný
Asio flammeus (II) kalous pustovka
Asio otus (II) kalous ušatý
Athene blewitti (I) sýček lesní
Athene noctua (II) sýček obecný
Bubo bubo (II) výr velký
Glaucidium passerinum (II) kulíšek nejmenší
Mimizuku gurneyi (I) =409 výreček Gurneyův
Ninox novaeseelandiae undulatasovka bubuk, sovka ostrovní, kulíšek kukaččí, poddruh undulata
(I) =410
Ninox squamipila natalis (I) sovka molucká, kulíšek molucký, poddruh natalis
Nyctea scandiaca (II) sovice sněžní
Otus ireneae (II) výreček Irenin
Otus scops (II) výreček malý
Strix aluco (II) puštík obecný
Strix nebulosa (II) puštík vousatý
Strix uralensis (II) puštík bělavý
Surnia ulula (II) sovice krahujová
APODIFORMESsvišťouni
Trochilidaekolibříkovití
Glaucis dohrnii (I) =411 kolibřík bronzovoocasý
TROGONIFORMEStrogoni
Trogonidaetrogonovití
Pharomachrus mocinno (I) kvesal chocholatý
CORACIIFORMESsrostloprstí
Bucerotidaezoborožcovití
Aceros nipalensis (I) zoborožec himálajský
Aceros subruficollis (I) zoborožec
Buceros bicornis (I) dvojzoborožec indický
Buceros vigil (I) =413 dvojzoborožec štítnatý
PICIFORMESšplhavci
Picidaedatlovití
Campephilus imperialis (I) datel císařský
Dryocopus javensis richardsi (I) datel jávský, d. indomalajský, poddruh richardsi
PASSERIFORMESpěvci
Cotingidaekotingovití
Cotinga maculata (I) kotinga skvrnitá
Xipholena atropurpurea (I) kotinga bělokřídlá
Pittidaepitovití
Pitta gurneyi (I) pita Gurneyova
Pitta kochi (I) pita luzonská
Atrichornithidaekřováčkovití
Atrichornis clamosus (I) křováček zvučný
Hirundinidaevlaštovkovití
Pseudochelidon sirintarae (I)břehule bělooká
Muscicapidaelejskovití
Bebrornis rodericanus (III MU) lejsek rodrigézský rákosník rodrigézský
Dasyornis broadbenti litoralis (pravděpodobně vyhynulý) (I) střízlíkovec pobřežní, lejsek pobřežní
Dasyornis longirostris (I) =416 střízlíkovec dlouhozobý, s. západní, lejsek dlouhozobý
Picathartes gymnocephalus (I) vranule bělokrká
Picathartes oreas (I) vranule šedokrká
Zosteropidaekruhoočkovití
Zosterops albogularis (I) kruhoočko stříbrooké
Meliphagidaemedosavkovití
Lichenostomus melanops cassidix (I) =418 medosavka žlutochocholatá, poddruh cassidix
Icteridaevlhovcovití
Agelaius flavus (I) =419 vlhovec paraguajský
Fringillidaepěnkavovití
Carduelis cucullata (I) =420 čížek ohnivý
Sturnidaešpačkovití
Leucopsar rothschildi (I) majna Rothschildova

CITES - příloha B
RHEIFORMESnanduové
Rheidaenanduovití
Rhea americana (II) nandu pampový
Rhea pennata pennata (II) (Pouze populace z Argentiny a Chile) =363nandu Darwinův, poddruh pennata
SPHENISCIFORMEStučňáci
Spheniscidaetučňákovití
Spheniscus demersus (II) tučňák brýlatý
CICONIIFORMESbrodiví
Balaenicipitidaečlunozobcovití
Balaeniceps rex (II) člunozobec velký
Threskiornithidaeibisovití
Eudocimus ruber (II) ibis rudý
Phoenicopteridaeplameňákovití
Phoenicopteridae spp. (II) (S výjimkou druhu uvedeného v příloze A.)plameňákovití
ANSERIFORMESvrubozobí
Anatidaekachnovití
Anas bernieri (II) kachna černoskvrnná, k. Bernierova
Anas formosa (II) čírka dvouskvrnná, č. východoindická
Coscoroba coscoroba (II) labuť koskoroba
Cygnus melanocorypha (II) labuť černokrká
Dendrocygna arborea (II) husička stromová, kachna stromová
Oxyura jamaicensiskachnice kaštanová
Sarkidiornis melanotos (II) pižmovka hřebenatá
FALCONIFORMESdravci
FALCONIFORMES spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A a jednoho druhu čeledi Cathartidae, který je uveden v příloze C; ostatní druhy z uvedené čeledi nejsou v přílohách tohoto nařízení uvedeny.)dravci
GALLIFORMEShrabaví
Cracidaehokovití
Crax spp.* (-/III) (V příloze III jsou uvedeny tyto druhy: Crax alberti, Crax daubentoni a Crax globulosa pro Kolumbii a Crax rubra pro Kolumbii, Kostariku, Guatemalu a Honduras)hoko
Ortalis vetula (III GT/HN) guan hnědokřídlý, čačalaka obecná
Pauxi spp. (-/III) (Pauxi pauxi je uveden v příloze III pro Kolumbii) = 382hoko
Penelopina nigra (III GT) guan malý
Phasianidaebažantovití
Agelastes meleagrides (III GH) perlička červenohlavá
Arborophila charltonii (III MY) koroptev kaštanovoprsá
Arborophila orientaliskoroptev bělohrdlá
(III MY) =385
Argusianus argus (II) bažant okatý, argus okatý, bažant argus
Gallus sonneratii (II) kur Sonneratův, kur čárkovaný
Ithaginis cruentus (II) bažant krvavý
Lophura bulweri bažant Bulwerův
Lophura diardi bažant prelát
Lophura erythrophthalmabažant červenolící
(III MY)
Lophura hatinhensis bažant vietnamský
Lophura hoogerwerfi bažant sumaterský
Lophura ignita (III MY) bažant ohnivý, b. ohnivohřbetý
Lophura inornata bažant Salvadoriho
Lophura leucomelanos bažant tmavý
Pavo muticus (II) páv japonský, p.zelený
Polyplectron bicalcaratum (II) bažant paví, páv zrcadlový
Polyplectron germaini (II) bažant hnědý, b. hnědolící
Polyplectron malacense (II) bažant malajský
Polyplectron schleiermacheri (II) =387 bažant bornejský
GRUIFORMESkrátkokřídlí
Gruidaejeřábovití
Gruidae spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)jeřábovití
Otididaedropovití
Otididae spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)dropovití
COLUMBIFORMESměkkozobí
Columbidaeholubovití
Columba caribaea holub jamajský
Didunculus strigirostris holub zejkozobý
Gallicolumba luzonica (II) holub krvavý
Goura spp. (II) korunáč
PSITTACIFORMESpapoušci
PSITTACIFORMES spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A a příloze C, a vyjma Melopsittacus undulatus (andulka vlnkovaná) a Nymphicus hollandicus (korela chocholatá), které nejsou uvedeny v přílohách tohoto nařízení.)papoušci
CUCULIFORMESkukačky
Musophagidaeturakovití
Corythaeola cristata (III GH) turako velký
Crinifer piscator (III GH) turako šedý
Musophaga porphyreolophaturako purpurový, banánovec purpurový
(II) =408
Musophaga violacea (III GH) turako fialový, banánovec obecný
Tauraco spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)turakové
STRIGIFORMESsovy
STRIGIFORMES spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)sovy
APODIFORMESsvišťouni
Trochilidaekolibříkovití
Trochilidae spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)kolibříkovití
CORACIIFORMESsrostloprstí
Bucerotidaezoborožcovití
Aceros spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)zoborožec
Anorrhinus spp. (II) =412 zoborožec
Anthracoceros spp. (II) zoborožec
Buceros spp. (II) (S výjimkou druhů uvedených v příloze A.)dvojzoborožec
Penelopides spp. (II) zoborožec
PICIFORMESšplhavci
Capitonidaevousákovití
Semnornis ramphastinus (III CO) vousák tukaní
Ramphastidaetukanovití
Baillonius bailloni (III AR) arasari zlatý
Pteroglossus aracari (II) arasari červený, arasari černohrdlý, a. černokrký
Pteroglossus castanotis (III AR) arasari hnědouchý
Pteroglossus viridis (II) arasari zelený, a. zelenopláštíkový
Ramphastos dicolorus (III AR) tukan pestrý
Ramphastos sulfuratus (II) tukan žlutoprsý, tukan Fischerův, t., krátkozobý
Ramphastos toco (II) tukan obrovský, tukan toko
Ramphastos tucanus (II) tukan rudozobý, t. bledohrdlý
Ramphastos vitellinus (II) tukan bělolící, t. vrubozobý
Selenidera maculirostris (III AR) arasari skvrnozobý
PASSERIFORMESpěvci
Cotingidaekotingovití
Rupicola spp. (II) skalňák
Pittidaepitovití
Pitta guajana (II) pita páskovaná
Pitta nympha (II) =414 pita nádherná
Muscicapidae
Bebrornis rodericanus (III MU)
Garrulax canorus (II)sojkovec zpěvný, s. bělouchý
Leiothrix argentauris (II) timálie stříbrouchá
Leiothrix lutea (II)timálie zlatá, t. čínská
Liocichla omeiensis (II)sojkovec sečchuanský
Nectariniidaestrdimilovití
Anthreptes pallidigaster strdimil lesní
Anthreptes rubritorques strdimil pruhovaný
Emberizidaestrnadovití
Gubernatrix cristata (II) kardinál zelený
Paroaria capitata (II) kardinál černohřbetý
Paroaria coronata (II) kardinál šedý
Tangara fastuosa (II) tangara nádherná
Fringillidaepěnkavovití
Carduelis yarrellii (II) =420 čížek Yarrellův, č. žlutolící
Estrildidaeastrildovití
Amandava formosa (II)astrild olivový, tygříček olivový
Padda fuscatarýžovník hnědý
Padda oryzivora (II)rýžovník šedý
Poephila cincta cincta (II) pásovník krátkoocasý, poddruh cincta
Sturnidaešpačkovití
Gracula religiosa (II)loskuták posvátný
Paradisaeidaerajkovití
Paradisaeidae spp. (II) rajkovití

CITES - příloha C
CICONIIFORMESbrodiví
Ardeidaevolavkovití
Ardea goliath (III GH) volavka obrovská, v. goliáš
Ciconiidaečápovití
Ephippiorhynchus senegalensis (III GH)čáp sedlatý
Leptoptilos crumeniferus (III GH) čáp marabu, marabu africký
Threskiornithidaeibisovití
Bostrychia hagedash (III GH) =368ibis hagedaš
Bostrychia rara (III GH) =369ibis kropenatý
Threskiornis aethiopicus (III GH)ibis posvátný
ANSERIFORMESvrubozobí
Anatidaekachnovití
Alopochen aegyptiacus (III GH)husice nilská
Anas acuta (III GH)ostralka štíhlá
Anas capensis (III GH)čírka kapská
Anas clypeata (III GH) =372lžičák pestrý
Anas crecca (III GH)čírka obecná
Anas penelope (III GH)hvízdák euroasijský
Cairina moschata (III HN)pižmovka velká, kachna pižmová
Dendrocygna autumnalis (III HN)husička podzimní, kachna podzimní
Dendrocygna bicolor (III GH/HN) =376husička dvoubarvá
Dendrocygna viduata (III GH)husička vdova, kachna vdova
Nettapus auritus (III GH)kačenka běloboká
Plectropterus gambensis (III GH)kachna ostruhatá
Pteronetta hartlaubii (III GH) =377pižmovka konžská, kachna k.
FALCONIFORMESdravci
Cathartidaekondorovití
Sarcoramphus papa (III HN)kondor královský
GALLIFORMEShrabaví
Cracidaehokovití
Penelope purpurascens (III HN)guan rezavobřichý, g. chocholatý
Phasianidaebažantovití
Agriocharis ocellata (III GT)krocan paví
Caloperdix oculea (III MY)křepelka lesní, koroptev lesní
Melanoperdix nigra (III MY)křepelka černá, koroptev černá
Polyplectron inopinatum (III MY)bažant horský
Rhizothera longirostris (III MY)křepelka dlouhozobá, koroptev dlouhozobá
Rollulus rouloul (III MY)křepelka korunkatá, křepel korunkatý, koroptev korunkatá
Tragopan satyra (III NP)satyr obecný, s. himálajský
CHARADRIIFORMESbahňáci
Burhinidaedytíkovití
Burhinus bistriatus (III GT)dytík pruhovaný, d. dvoupruhý
COLUMBIFORMESměkkozobí
Columbidaeholubovití
Columba guinea (III GH)holub guinejský, h. skvrnitý
Columba iriditorques (III GH) =392holub bronzovokrký
Columba mayeri (III MU) =393holub růžový
Columba unicincta (III GH)holub šedý, h. vínoprsý
Oena capensis (III GH)holoubek kapský, hrdlička kapská
Streptopelia decipiens (III GH)hrdlička šedoocasá
Streptopelia roseogrisea (III GH)hrdlička chechtavá
Streptopelia semitorquata (III GH)hrdlička červenooká
Streptopelia senegalensis (III GH)hrdlička senegalská, h. palmová
Streptopelia vinacea (III GH)hrdlička vínorudá
Treron calva (III GH) =394treron africký, holub africký
Treron waalia (III GH)treron waalia, holub waalia, h. sahelský
Turtur abyssinicus (III GH)holoubek habešský, hrdlička etiopská
Turtur afer (III GH)holoubek modroskvrnný, hrdlička modroskvrnná
Turtur brehmeri (III GH) =395holoubek Brehmerův, hrdlička modrohlavá
Turtur tympanistria (III GH) =396holoubek tamburínský, hrdlička bubínková
PSITTACIFORMESpapoušci
Psittacidaepapouškovití
Psittacula krameri (III GH)alexandr malý
PASSERIFORMESpěvci
Cotingidaekotingovití
Cephalopterus ornatus (III CO)vranucha ozdobná
Cephalopterus penduliger (III CO)vranucha dlouholaločnatá
Atrichornithidaekřováčkovití
křováček zvučný
Hirundinidaevlaštovkovití
břehule bělooká
Pycnonotidaebulbulovití
bulbul korunkatý
Muscicapidaelejskovití
lejsek rodrigézský rákosník rodrigézský
lejsek Rueckův
Terpsiphone bourbonnensis (III MU) =417lejskovec bourbonský
Fringillidaepěnkavovití
Serinus canicapillus (III GH) =421zvonohlík západoafrický
Serinus leucopygius (III GH)zvonohlík šedý
Serinus mozambicus (III GH)zvonohlík mozambický
Estrildidaeastrildovití
Amadina fasciata (III GH)amadina páskovaná, a. obojková
Amandava subflava (III GH) =422zlatoprska malá
Estrilda astrild (III GH)astrild vlnkovaný
Estrilda caerulescens (III GH)modroušek rudoocasý
Estrilda melpoda (III GH)astrild oranžolící, a. oranžovolící
Estrilda troglodytes (III GH)astrild šedý
Lagonosticta rara (III GH)amarant černobřichý
Lagonosticta rubricata (III GH)amarant tmavý
Lagonosticta rufopicta (III GH)amarant tečkovaný
Lagonosticta senegala (III GH)amarant malý
Lagonosticta vinacea (III GH) =423amarant škraboškový
Lonchura bicolor (III GH) =424stračka dvoubarvá
Lonchura cantans (III GH) =425stříbrozobka zpěvná
Lonchura cucullata (III GH) =424stračka malá
Lonchura fringilloides (III GH) =424stračka velká
Mandingoa nitidula (III GH) =426vločkovník zelenohřbetý
Nesocharis capistrata (III GH)oliváček běločelý
Nigrita bicolor (III GH)černoušek hnědoprsý
Nigrita canicapilla (III GH)černoušek šedohřbetý
Nigrita fusconota (III GH)černoušek pláštíkový
Nigrita luteifrons (III GH)černoušek žlutočelý
Ortygospiza atricollis (III GH)astrild černohrdlý, a. křepelčí
Parmoptila rubrifrons (III GH) =427astrild mravenčí
Pholidornis rushiae (III GH)astrild skřivanový, moudivláček skřivanový
Pyrenestes ostrinus (III GH) =428rudoušek černobřichý
Pytilia hypogrammica (III GH)astrild rudočelý, astrild červenočelý
Pytilia phoenicoptera (III GH)astrild rudokřídlý
Spermophaga haematina (III GH)louskáček červenoprsý
Uraeginthus bengalus (III GH) =429motýlek rudouchý
Ploceidaesnovačovití
Amblyospiza albifrons (III GH)snovač bělozobý
Anaplectes rubriceps (III GH) =430snovatec červenohlavý
Anomalospiza imberbis (III GH)přádelník kukaččí
Bubalornis albirostris (III GH)tkalčík bělozobý
Euplectes afer (III GH)přádelník zlatý, snovač Napoleonův
Euplectes ardens (III GH) =431přádelník límcový, snovač límcový
Euplectes franciscanus (III GH) =432přádelník oranžový, snovač oranžový
Euplectes hordeaceus (III GH)přádelník korunkatý, p. ohnivý, snovač korunkatý
Euplectes macrourus (III GH) =433přádelník žlutohřbetý, snovač žlutoramenný
Malimbus cassini (III GH)snovatec černohrdlý
Malimbus malimbicus (III GH)snovatec chocholatý
Malimbus nitens (III GH)snovatec rudokrký
Malimbus rubricollis (III GH)snovatec červenočapkový
Malimbus scutatus (III GH)snovatec štítnatý
Pachyphantes superciliosus (III GH) =434snovač nádherný
Passer griseus (III GH)vrabec šedohlavý
Petronia dentata (III GH)vrabec křovinný
Plocepasser superciliosus (III GH)vrabec hnědohlavý
Ploceus albinucha (III GH)snovač běločapkový
Ploceus aurantius (III GH)snovač oranžový
Ploceus cucullatus (III GH) =435snovač zahradní
Ploceus heuglini (III GH)snovač Heuglinův
Ploceus luteolus (III GH) =436snovač malý
Ploceus melanocephalus (III GH) =437snovač černohlavý
Ploceus nigerrimus (III GH)snovač černý
Ploceus nigricollis (III GH)snovač černokrký
Ploceus pelzelni (III GH)snovač tenkozobý, s. Pelzelnův
Ploceus preussi (III GH)snovač zlatohřbetý
Ploceus tricolor (III GH)snovač tříbarvý
Ploceus vitellinus (III GH) =438snovač žlutavý
Quelea erythrops (III GH)snovač červenohlavý, s. rudohlavý
Sporopipes frontalis (III GH)astrildovec uzdičkový, snovač uzdičkový
Vidua chalybeata (III GH) =439vdovka malá
Vidua interjecta (III GH)vdovka uelle, v. dlouhoocasá
Vidua larvaticola (III GH)vdovka baka, v. bakská
Vidua macroura (III GH)vdovka dominikánská, v. černobílá
Vidua orientalis (III GH) =440vdovka širokoocasá
Vidua raricola (III GH)vdovka jambandu, v. gambandská
Vidua togoensis (III GH)vdovka tožská
Vidua wilsoni (III GH)vdovka světlokřídlá

CITES - příloha D
ANSERIFORMESvrubozobí
Anatidaekachnovití
Anas mellerikachna madagaskarská
GALLIFORMEShrabaví
Megapodiidaetabonovití
Megapodius wallaceitabon molucký
Cracidaehokovití
Penelope pileataguan chocholatý
Phasianidaebažantovití
Arborophila gingicakoroptev fokienská
Syrmaticus reevesii §2bažant královský
COLUMBIFORMESměkkozobí
Columbidaeholubovití
Columba oenopsholub peruánský
Ducula pickeringiiholub Pickeringův
Gallicolumba crinigerholub Bartlettův
Ptilinopus marcheiholub Marcheův
Turacoena modestaholub timorský
PASSERIFORMESpěvci
Cotingidaekotingovití
Procnias nudicolliszvonovec paraguayský
Pittidaepitovití
Pitta nipalensispita nepálská
Pitta steeriipita Steereova
Bombycilidaebrkoslavovití
Bombycilla japonicabrkoslav japonský
Muscicapidaelejskovití
Cochoa azureaskalníček jávský
Cochoa purpureaskalníček purpurový
Garrulax formosussojkovec nádherný
Garrulax galbanussojkovec žlutobřichý
Garrulax milneisojkovec jihočínský
Niltava davidilejsek fukienský
Stachyris whiteheaditimálie brýlová
Swynnertonia swynnertoni =537červenka horská
Turdus dissimilisdrozd černoprsý
Sittidaebrhlíkovití
Sitta magnabrhlík pruhohlavý
Sitta yuanensisbrhlík yunnanský
Emberizidaestrnadovití
Dacnis nigripespitpit černonohý
Sporophila falcirostriskněžík sokolí
Sporophila frontaliskněžík plavohrdlý
Sporophila hypochromakněžík rudotýlý
Sporophila palustriskněžík bažinný
Icteridaevlhovcovití
Sturnella militarisvlhovec jihoamerický
Fringilidaepěnkavovití
Carpodacus roborowskiihýl tibetský
Carduelis ambiguazvonek černohlavý
Carduelis atratačížek černý
Pyrrhula erythacahýl šedohlavý
Serinus canicolliszvonohlík kapský
Serinus hypostictus = 538zvonohlík pruhovaný
Estrildidaeastrildovití
Amandava amandavatygříček tečkovaný
Cryptospiza reichenoviiastrild horský
Erythrura coloriaamadina červenouchá
Erythrura viridifaciesamadina zelenočelá
Estrilda quartinia = 539astrild čtyřbarvý
Hypargos niveoguttatusastrild vločkovaný
Lonchura griseicapillaamadina šedohlavá
Lonchura punctulataamadina muškátová
Lonchura stygiaamadina temná
Sturnidaešpačkovití
Cosmopsarus regiusšpaček zlatoprsý
Mino dumontiimajna žlutolící
Sturnus erythropygiusšpaček bělohlavý
Corvidaekrkavcovití
Cyanocorax caeruleussojka azurová
Cyanocorax dickeyisojka modrochocholatá
18.01.2005
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů