Česká společnost ornitologická

Hlavní náplní práce bude praktické zajištění ochrany sýčků v terénu v Ústeckém kraji, včetně jednání s majiteli a uživateli pozemků a zemědělských objektů.

Hlavní náplní práce bude zajištění prezentace ČSO nejrůznějšími komunikačními kanály s důrazem na jasné sdělování postojů ČSO směrem k laické i odborné veřejnosti a vedení členské agendy a zajištění komplexního servisu členům ČSO.

Hlavní náplní práce bude vyhledávání otrávených návnad a uhynulých ptáků a zvířat za pomoci speciálně vycvičeného psa, předávání zjištěných případů policii a dalším orgánům a tímto způsobem zajištění lepší ochrany dravých ptáků. Nezbytnou součástí práce je trvalá péče o svěřeného psa a služební vozidlo.

Nová Příručka k určování ptáků se zaměřením na podrobný popis snadno zaměnitelných druhů (autoři Keith Vinicombe, Alan Harris, Laurel Tuckerová, překlad Robert Doležal) byla původně avizovaná již na září. Avšak podle posledních zpráv od nakladatelství Ševčík by měla kvůli technickým potížím vyjít nejdříve v prosinci tohoto roku (nebo až v první polovině ledna). O publikaci vás budeme blíže informovat na webu ČSO ihned, jakmile bude příručka na prodej. Děkujeme za pochopení!

picV článku naleznete několik pádných důvodů, proč podepsat kampaň Nature Alert - Klenoty evropské přírody. Připojte svůj podpis na podporu ochrany přírody na www.birdlife.cz/naturealert.html nebo dole na této stránce! Dosud se v Evropě ve prospěch ochrany přírody vyjádřilo již více než 300 000 lidí. Proč bychom se měli v Česku o evropskou přírodu starat?
Čtěte dále.

V časopise Sedmá generace (číslo 2/2015) právě vyšel rozhovor s ornitologem a čestným členem ČSO, Karlem Hudcem. Naleznete jej zde.

Následující ...