Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Info pro členy
Podkategorie:

Informace pro členy ČSO

Kategorie: Info pro členy

picK sehrané dvojici Klára Hlubocká a retrívr Sam přibyl v úterý 20. června další parťák. Tím se stalo sedmitýdenní štěně Chesapeake Bay retrívra z chovatelské stanice Libami. Psovodka projektu PannonEagle Life Klára ho vybrala na základě výsledků vlastních testů a doporučení chovatelů a zároveň pro něj vybrala i jedno ze jmen navržených fanoušky ČSO. Psí kluk, který bude vycvičen pro hledání otrávených nástrah a jejich obětí, kterými se stávají často vzácní a kriticky ohrožení dravci, dostal jméno Victory (Vítězství).

Kategorie: Info pro členy

Evropská unie zažívá velkou krizi. Mnohé z nedávných událostí, jako je volba Velké Británie opustit EU, ústavní krize některých členských států nebo nestabilní ekonomika spojená se zvolením Donalda Trumpa za prezidenta USA, změnily historii a přivedly Evropu na rozcestí. V dubnu předložil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker Bílou knihu o budoucnosti Evropy, včetně pěti scénářů pro následné diskuse o našem budoucím směřování.

Kategorie: Info pro členy

Existuje celá řada osob, které věnují výrazné úsilí, energii a volný čas ochraně, výzkumu a propagaci ptáků, a významně tak přispívají k plnění hlavního poslání ČSO a k jejímu dobrému jménu. Tito lidé za svou činnost zasluhují veřejné ocenění. Dosud jedinou oficiální možností bylo čestné členství v ČSO, udělované za nadstandardní a mimořádné/jedinečné zásluhy o rozvoj ornitologie a ČSO nebo o ochranu ptáků. Čestné členství však nepokrývá významné dlouhodobé zásluhy na regionální úrovni, výjimečné a záslužné činy a další chvályhodné aktivity. Pro ocenění takovýchto osob se výbor ČSO rozhodl udělovat Cenu České společnosti ornitologické (dále jen Cena ČSO).

Kategorie: Info pro členy

picJarní členská schůze se uskutečnila v jarním slunečném počasí, což se patrně trochu odrazilo na nižší účasti, v ZŠ U Vršovického nádraží v Praze 10. Schůzi zahájil člen výboru ČSO, Martin Pudil. Po tradiční minutě ticha za zemřelé členy předal slovo řediteli ČSO, Zdeňkovi Vermouzkovi, který představil přehled činnosti ČSO za minulý rok. Ten se nesl ve znamení oslav 90 let existence ČSO, která dnes čítá 8 poboček, 16 zaměstnanců kanceláře v Praze 5, Na Bělidle 34, a především přes 2 700 členů.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791