Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Tiskové zprávy ČSO

Tiskové zprávy ČSO

Praha, 17. února 2017. Mezinárodní organizace pro ochranu ptáků BirdLife Europe and Central Asia i všechny významné nevládní organizace zabývající se ochranu přírody ze sousedního Slovenska poslaly zdvořilý apel našim poslancům, aby nedopustili ohrožení českých národních parků změnami v novele zákona o ochraně přírody, které v lednu navrhl Senát [1].

Praha, 2. února 2017. Evropská komise dnes zahájila dlouho očekávanou veřejnou konzultaci o budoucnosti Společné zemědělské politiky EU (SZP). Česká společnost ornitologická společně s partnerskými organizacemi BirdLife upozorňují na závažné problémy současné politiky a požadují novou politiku, která bude podporovat udržitelnou produkci potravin a přírodě šetrné zemědělské hospodaření.

2. únor 2017, Praha. Role mokřadů při vyrovnávání se s extrémními povětrnostními událostmi je letošním tématem Světového dne mokřadů, který si připomínáme právě dnes. ČSO pořádá akce pro veřejnost zaměřené na poznávání mokřadů a ptáků na nich závislých.

picPraha, 29. prosince 2016. Během letošní kampaně Bezpečné zastávky lidé po celé republice zhodnotili přes šest tisíc zastávek hromadné dopravy z hlediska nebezpečí, které představují pro ptáky. Celá čtvrtina z nich je pro ptáky riziková. Ačkoli řada zastávek již obsahuje ochranné prvky, jsou vesměs neúčinné. Díky iniciativě lidí však vznikají první správná zabezpečení zastávek. V Praze souběžně probíhal projekt „Skla – neviditelný zabiják ptáků“, který si vzal na mušku nebezpečné protihlukové stěny a jednotlivé budovy.

Praha, 28. prosince 2016. Česká společnost ornitologická připravila pro učitele nové výukové programy s ptačí tematikou, skládající se z metodických materiálů, pracovních listů a prezentací. Po testování ve školách a představení učitelům na seminářích na podzim letošního roku si je učitelé mohou stáhnout na stránkách Jaro ožívá www.springalive.net.

picJaroměř, 26. prosince 2016. Josefovské louky, ptačí park, který Česká společnost ornitologická vytváří u Jaroměře ve východních Čechách, letos hostil nejen nové druhy ptáků, ale i obojživelníků a hmyzu.

Následující ...