Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Věda a výzkum

Kategorie: Věda a výzkum

picČeská zemědělská univerzita zveřejnila video pořízené během loňské hnízdní sezóny pomocí inteligentní ptačí budky. S podobnými budkami se počítá v připravovaném projektu občanské vědy.

Kategorie: Věda a výzkum

picVyzýváme všechny členy, příznivce a zájemce o ptactvo, aby se zapojili do nejrozsáhlejšího projektu na sledování našeho ptactva.

Kategorie: Věda a výzkum

picTým brněnských ornitologů pod vedením Marcela Honzy informuje o svých nejnovějších výzkumech na serveru Lidových novin.

Kategorie: Věda a výzkum

Petr Voříšek na videozáznamu přednášky ze Západočeské ornitologické konference 2012 vysvětluje, proč je v monitorovacích programech důležitý reprezentativní výběr lokalit.

Kategorie: Věda a výzkum

picBěhem dvou let projektu Nářečí českých strnadů se podařilo společným úsilím dobrovolníků nashromáždit úctyhodné množství nahrávek. Stále však existují místa na mapě, kde z pohledu strnadích dialektů „žijí lvi“. Tyto lokality čekají na své první pionýry, kteří je zmapují. Zapojte se do letošní novinky, Diacachingu, a dobyjte svůj mapovací čtverec. Když budete mít štěstí, můžete i vyhrát.

Následující ...