Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků > Volná křídla
Podkategorie:

Program ČSO Volná křídla

Kategorie: Volná křídla

Slovenští kolegové zaznamenali velký úspěch při potírání ptačí kriminality. Na začátku května dopadla tamní policie dvojici podezřelou z pokládání otrávených návnad.

Kategorie: Volná křídla

picK pronásledování ptáků u nás stále dochází, i v letošním roce objevili Dušan Rak se spolupracovníky zabité ptáky na Litoměřicku. Prostřednictvím dokumentu Nedej se můžete být přímo na místě.

Kategorie: Volná křídla

picMládě orla mořského, úspěšně vyvedené v letošním roce na Soutoku, nalezli rakouští kolegové otrávené na rakouské straně řeky Dyje.

Kategorie: Volná křídla

Zastřeleného mladého orla královského našli rakouští kolegové uprostřed řeky Dyje.

Kategorie: Volná křídla

Zhruba 50 kriminalistů a inpektorů životního prostředí absolvovalo tento týden dvoudenní školení zaměřené na vyšetřování nelegálního trávení ve volné přírodě.

Kategorie: Volná křídla

V Poslanecké sněmovně leží již několik měsíců vládní návrh novely zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (sněmovní tisk č. 632). Jedním z hlavních důvodů novely je dosáhnout souladu českého práva s legislativou EU, neboť stávající znění v některých paragrafech podle názoru Komise neodpovídá evropským směrnicím č. 79/409/EHS, o ptácích a č. 92/43/EHS, o stanovištích. Pro tzv. špatnou transpozici vede v současné době Komise proti ČR řízení o porušení smlouvy o přístupu k ES. České republice hrozí vysoké finanční sankce od Evropského soudního dvora.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher