Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Ornitologické publikace

picNa konci září vydalo renomované české nakladatelství Grada Publishing, a. s. knížku Kam za ptáky v České republice, kterou sestavila šéfredaktorka Ptačího světa Alena Klvaňová a na níž se podílel autorský kolektiv zkušených ornitologů, většinou členů ČSO.

picV pátek 10. června zemřel akademický malíř Květoslav Hísek. Jeho ilustrace v přírodovědných knihách provázely několik generací současných přírodovědců.

Vyšel zpravodaj Acrocephalus (Ostrava) č. 29/2014 (64 s. textu + 7 barevných snímků v příloze).
Další informace (obsah, možnost objednání, ostatní dostupná čísla) na webu pobočky.

picVíte, co mají společné nová polská a slovenská ornitologická příručka? Obě vyšly v loňském roce a spoluautory obou jsou členové ČSO.

picJsem moc rád, že Vám mohu představit novou publikaci Jihočeského ornitologického klubu. Jako pobočka ČSO nevydáváme pravidelné periodikum, ale řada z Vás si jistě vzpomene na úspěšné sborníkové práce v 90. letech minulého století. Aktuální titul Ptáci v kulturní krajině II volně navazuje na stejnojmenný dvoudílný sborník publikovaný již před 22 lety! V roce 2009 jsme začali cítit potřebu zpracování dlouholetých řad výsledků ale i aktuálních ornitologických novinek z jižních Čech. Po tříleté práci Vám zde prezentujeme 14 originálních článků založených na informacích z jižních Čech, přesahujících však myšlenkami a nápady rámec tohoto regionu. Bylo by škoda, kdyby tento sborník ve Vaší knihovničce chyběl!

pic

Recenze na český překlad knihy SVENSSON L., MULLARNEY K. & ZETTERSTRÖM D. 2009: Collins Bird Guide 2nd edition: The most complete Guide to the Birds of Britain and Europe. HarperCollins Publishers, London.

Česky Ptáci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu, druhé vydání. Vydalo nakladatelství Ševčík Plzeň 2012, překlad Robert Doležal.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher