Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Ornitologické publikace

picUživatelé chytrých mobilů se konečně dočkali, základní terénní určovací příručka autorů Svenssona, Mullarneyho a Zetterströma je konečně k dispozici i jako aplikace pro přístroje s Androidem (pro iOS již funguje několik let).

picTaké jste se už někdy zamýšleli nad tím, proč pěstouni krmí mladou kukačku a jednoduše ji neopustí, když je na první pohled úplně odlišná od jejich vlastních mláďat? Zvlášť, když jsou schopni rozeznat a zničit i velmi dobře maskované kukaččí vejce?

picNa konci září vydalo renomované české nakladatelství Grada Publishing, a. s. knížku Kam za ptáky v České republice, kterou sestavila šéfredaktorka Ptačího světa Alena Klvaňová a na níž se podílel autorský kolektiv zkušených ornitologů, většinou členů ČSO.

picV pátek 10. června zemřel akademický malíř Květoslav Hísek. Jeho ilustrace v přírodovědných knihách provázely několik generací současných přírodovědců.

Vyšel zpravodaj Acrocephalus (Ostrava) č. 29/2014 (64 s. textu + 7 barevných snímků v příloze).
Další informace (obsah, možnost objednání, ostatní dostupná čísla) na webu pobočky.

picVíte, co mají společné nová polská a slovenská ornitologická příručka? Obě vyšly v loňském roce a spoluautory obou jsou členové ČSO.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher