ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přidejte se 2. až 4. června ke středomoravským ornitologům, kteří budou mapovat dosud málo prozkoumané, ale krásné území Drahanské vrchoviny.

Ve dnech 24.–26. března 2017 uspořádal Moravský ornitologický spolek ve spolupráci se Slezskou ornitologickou společností Oderské houkání.

picTaké jste se už někdy zamýšleli nad tím, proč pěstouni krmí mladou kukačku a jednoduše ji neopustí, když je na první pohled úplně odlišná od jejich vlastních mláďat? Zvlášť, když jsou schopni rozeznat a zničit i velmi dobře maskované kukaččí vejce?

Kategorie: Akce a kampaně

picVětšina lidí z řad odborníků i laické veřejnosti si dokáže představit, co všechno může ptákům ve městech hrozit. Česká společnost ornitologická ale chtěla získat přesnější představu o tom, jak veřejnost hodnotí jednotlivá nebezpečí. Na začátku roku proto oslovila veřejnost s prosbou o vyplnění krátkého dotazníku na téma „Co hrozí ptákům v sídlech?“. Konkrétně se ČSO ptala respondentů co je podle nich pro ptáky vůbec největší nebezpečí, co naopak vnímají jako nejmenší hrozbu, a také nakolik se o této problematice mluví.

picPraha, 17. 5. 2017. Uplynulé tři víkendy se nesly ve znamení Vítání ptačího zpěvu. Jedná se bezesporu o největší koordinovanou akci svého druhu u nás, která letos oslavila čtvrtstoletí! Milovníci ptactva a přírody pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody. Na mnoha akcích proběhly ukázky kroužkování a byly připravené různé hry pro děti.

Kategorie: Volná křídla

Slovenští kolegové zaznamenali velký úspěch při potírání ptačí kriminality. Na začátku května dopadla tamní policie dvojici podezřelou z pokládání otrávených návnad.

Následující ...