ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí

picPraha, Brusel, 28. dubna 2017. Dvě stě tisíc podpisů nasbírala za jediný měsíc kampaň #LivingLand, která usiluje o reformu evropské zemědělské politiky. Stala se druhou největší konzultací Evropské unie co do počtu respondentů – hned po #NatureAlert před dvěma roky. Evropanům zkrátka na přírodě záleží mnohem víc, než si většina lidí myslí.

Kategorie: Akce a kampaně

picMilí členové, opět vám nabízíme možnost zúčastnit se ptačího víkendu pro rodiny s dětmi! Zavítáme opět do kraje rybníků, tentokrát na Blatensko.

Hlavní náplní práce bude praktické zajištění ochrany sýčků v terénu v Ústeckém kraji, včetně jednání s majiteli a uživateli pozemků a zemědělských objektů.

Kategorie: Akce a kampaně

picPraha, 24. 4. 2017. I přes pošmourné počasí uplynulého víkendu se v sobotu na hnízdě v Dubném vylíhla první letošní čápata. Hned následující den se na mapě čapích hnízd na cap.birdlife.cz rozsvítil druhý žlutý puntík, označující mláďata na hnízdě v Chebu. Nyní můžeme napjatě očekávat, na kterém hnízdě budou další. Čím více pozorovatelů sleduje Čapí hnízda, tím přesnější údaje o hnízdění čápů získáme. Zapojte se také do sledování hnízdění čápů a svá pozorování zadejte na cap.birdlife.cz!

Kategorie: O ptactvu

picNa území střední Evropy pravidelně hnízdí dva druhy hrdliček. Zatímco první z nich – hrdlička zahradní Streptopelia decaocto je běžným obyvatelem lidských sídel a potkáváme se s ní v podstatě každodenně, druhá z nich – hrdlička divoká Streptopelia turtur je mnohem vzácnější, a navíc z naší krajiny rychle ubývá.

picLetošní Vítání ptačího zpěvu proběhne na Josefovských loukách v sobotu 6. května. Sraz je v 6 a v 8 hodin.

Následující ...