ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí
Kategorie: Pobočky ČSO

picTomáš Diviš je ornitologické veřejnosti znám nejen jako přední český odborník na dravce, ale také jako lokální patriot, který již své bohaté zkušenosti a znalosti místních ornitologických poměrů úspěšně využil v knize „Čáp bílý v Dolním Pometují“, která vyšla v roce 2011.

Kategorie: Volná křídla

Česká společnost ornitologická působí proti kriminalitě páchané na ptácích všemi možnými prostředky. Pokud se ale děti už ve škole naučí, že trávení patří mezi běžné metody, jak se zbavit zvířat, která jsou některými lidmi řazena do kategorie škůdců, zločiny páchané na ptácích nikdy neustanou.

Kategorie: Info pro členy

picO víkendu 13.-15. 10. 2017 se bude konat tuzemská členská exkurze, při které navštívíme Tovačovské rybníky a jezera, Záhlinické rybníky nebo Přírodní park Hostýnské vrchy. Na exkurzi jsou stále ještě volná místa!

Kategorie: Festival ptactva

picPrvní říjnový víkend (letos připadá na 30. 9. a 1. 10.) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.
Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

picPraha, 31. srpna 2017. Na Olomoucku došlo tento týden k brutálnímu zmasakrování zákonem chráněných dravců. Případem dvanácti mrtvých a čtyř postřelených motáků už se zabývá Policie ČR. Bilance je o to děsivější, že všechna zvířata byla nalezena na jedné lokalitě, kde lidé navíc už dříve střelbu i mrtvé dravce zaznamenali. Mezi zabitými ptáky byli i dva motáci lužní, kteří jsou v Seznamu zvláště chráněných druhů zařazeni mezi silně ohrožené druhy.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791