ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí

Praha, 17. února 2017. Mezinárodní organizace pro ochranu ptáků BirdLife Europe and Central Asia i všechny významné nevládní organizace zabývající se ochranu přírody ze sousedního Slovenska poslaly zdvořilý apel našim poslancům, aby nedopustili ohrožení českých národních parků změnami v novele zákona o ochraně přírody, které v lednu navrhl Senát [1].

Kategorie: Šumava

Titulek není přehnaný. Senát navrhl takové úpravy zákona o ochraně přírody a krajiny, že národní parky by vlastně přestaly existovat – na velké části jejich území by byl hlavním cílem rozvoj obcí.

JE POTŘEBA OKAMŽITÁ REAKCE KAŽDÉHO Z NÁS.

picNový Vanellus 11, časopis Skupiny pro výzkum a ochranu bahňáků, je ke stažení na webu skupiny.

Hlavní náplní práce bude zajištění prezentace ČSO nejrůznějšími komunikačními kanály s důrazem na jasné sdělování postojů ČSO směrem k laické i odborné veřejnosti a vedení členské agendy a zajištění komplexního servisu členům ČSO.

Kategorie: SOVDS

picStručný zápis se setkání SOVDS, které proběhlo v sobotu 4. února v Přerově.

Praha, 2. února 2017. Evropská komise dnes zahájila dlouho očekávanou veřejnou konzultaci o budoucnosti Společné zemědělské politiky EU (SZP). Česká společnost ornitologická společně s partnerskými organizacemi BirdLife upozorňují na závažné problémy současné politiky a požadují novou politiku, která bude podporovat udržitelnou produkci potravin a přírodě šetrné zemědělské hospodaření.

Následující ...