ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí
Kategorie: Info pro členy

picJarní členská schůze se uskutečnila v jarním slunečném počasí, což se patrně trochu odrazilo na nižší účasti, v ZŠ U Vršovického nádraží v Praze 10. Schůzi zahájil člen výboru ČSO, Martin Pudil. Po tradiční minutě ticha za zemřelé členy předal slovo řediteli ČSO, Zdeňkovi Vermouzkovi, který představil přehled činnosti ČSO za minulý rok. Ten se nesl ve znamení oslav 90 let existence ČSO, která dnes čítá 8 poboček, 16 zaměstnanců kanceláře v Praze 5, Na Bělidle 34, a především přes 2 700 členů.

picPraha, 11. 4. 2017. Současný systém zemědělství ničí naše životní prostředí. Hlavní podíl na tom má Společná zemědělská politika Evropské unie, která ve své současné podobě způsobuje pokles druhové rozmanitosti a současně nedostatečně podporuje udržitelný rozvoj venkovských komunit. Nyní se ale nabízí možnost to změnit. Organizace BirdLife Europe, WWF a EEB spustily kampaň Living land (Za živou přírodu), která vyzývá jednotlivce i celé organizace ke společnému oslovení Evropské komise a zdůraznění našeho zájmu o takovou reformu zemědělské politiky, která bude skutečně chránit prostředí, ve kterém žijeme.

Kategorie: Akce a kampaně

Evropská komise pracuje na reformě Společné zemědělské politiky EU a při té příležitosti spustila veřejnou konzultaci. Zapojte se jednoduchým způsobem do této konzultace a pomozte nám změnit politiku, která škodí přírodě a selhává při podpoře těch, kteří hospodaří šetrně a zodpovědně.

Kategorie: Akce a kampaně

picVýstavu nejlepších čapích fotografií zaslaných do fotosoutěže pořádané ke kampani Pták roku 2014 – čáp bílý a čáp černý můžete od 10. dubna do 30. června 2017 spatřit v Českém Švýcarsku.

Kategorie: Akce a kampaně

picPokud ještě nemáte program na začátek května, pojeďte s námi pozorovat ptáky Středomoří do Černé Hory. Navštívíme např. Skadarské jezero, NP Lovćen, Ulcijnskou solanu, jehličnatý prales Biogradská gora i NP Kopački rit (Chorvatsko). Na zájezdu jsou stále ještě volná místa!

Kategorie: Akce a kampaně

Poslanci v úterý 4.4. drtivou většinou přehlasovali prezidentské veto zákona o ochraně přírody a krajiny. Významným posláním národních parků se tak stala ochrana divoké přírody. Nyní ministr životního prostředí Richard Brabec společně s řediteli národních parků připraví doplňující dokumenty, které stanoví konkrétní termíny a také minimální velikost území divoké přírody.

Následující ...