Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

... Předchozí
Kategorie: Akce a kampaně

picMilí členové, opět vám nabízíme možnost zúčastnit se ptačího víkendu pro rodiny s dětmi! Zavítáme opět do kraje rybníků, tentokrát na Blatensko.

Kategorie: Akce a kampaně

picPraha, 24. 4. 2017. I přes pošmourné počasí uplynulého víkendu se v sobotu na hnízdě v Dubném vylíhla první letošní čápata. Hned následující den se na mapě čapích hnízd na cap.birdlife.cz rozsvítil druhý žlutý puntík, označující mláďata na hnízdě v Chebu. Nyní můžeme napjatě očekávat, na kterém hnízdě budou další. Čím více pozorovatelů sleduje Čapí hnízda, tím přesnější údaje o hnízdění čápů získáme. Zapojte se také do sledování hnízdění čápů a svá pozorování zadejte na cap.birdlife.cz!

Kategorie: Akce a kampaně

Evropská komise pracuje na reformě Společné zemědělské politiky EU a při té příležitosti spustila veřejnou konzultaci. Zapojte se jednoduchým způsobem do této konzultace a pomozte nám změnit politiku, která škodí přírodě a selhává při podpoře těch, kteří hospodaří šetrně a zodpovědně.

Kategorie: Akce a kampaně

picVýstavu nejlepších čapích fotografií zaslaných do fotosoutěže pořádané ke kampani Pták roku 2014 – čáp bílý a čáp černý můžete od 10. dubna do 30. června 2017 spatřit v Českém Švýcarsku.

Kategorie: Akce a kampaně

picPokud ještě nemáte program na začátek května, pojeďte s námi pozorovat ptáky Středomoří do Černé Hory. Navštívíme např. Skadarské jezero, NP Lovćen, Ulcijnskou solanu, jehličnatý prales Biogradská gora i NP Kopački rit (Chorvatsko). Na zájezdu jsou stále ještě volná místa!

Kategorie: Akce a kampaně

Poslanci v úterý 4.4. drtivou většinou přehlasovali prezidentské veto zákona o ochraně přírody a krajiny. Významným posláním národních parků se tak stala ochrana divoké přírody. Nyní ministr životního prostředí Richard Brabec společně s řediteli národních parků připraví doplňující dokumenty, které stanoví konkrétní termíny a také minimální velikost území divoké přírody.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791