Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

... Předchozí
Kategorie: Akce a kampaně

picPokud ještě nemáte program na začátek května, pojeďte s námi pozorovat ptáky Středomoří do Černé Hory. Navštívíme např. Skadarské jezero, NP Lovćen, Ulcijnskou solanu, jehličnatý prales Biogradská gora i NP Kopački rit (Chorvatsko). Na zájezdu jsou stále ještě volná místa!

Kategorie: Akce a kampaně

Poslanci v úterý 4.4. drtivou většinou přehlasovali prezidentské veto zákona o ochraně přírody a krajiny. Významným posláním národních parků se tak stala ochrana divoké přírody. Nyní ministr životního prostředí Richard Brabec společně s řediteli národních parků připraví doplňující dokumenty, které stanoví konkrétní termíny a také minimální velikost území divoké přírody.

Kategorie: Akce a kampaně

Zemědělská krajina u nás i v celé Evropě ztrácí svoji druhovou pestrost – běžné ptačí druhy ubývají, ještě horší je situace některých druhů bezobratlých, např. motýlů, dochází k vymírání včel. Tím klíčovým faktorem je zvyšující se intenzifikace zemědělského hospodaření. Jednou z hlavních příčin tohoto vývoje je přitom nastavení Společné zemědělské politiky (SZP) EU - ta je hlavním motorem ovlivňujícím rozhodování zemědělců. Přestože už došlo k několika reformám SZP, které měly formálně posílit význam ochrany přírody, situace se nezlepšuje.

Kategorie: Akce a kampaně

picLetošní Kurz praktické ornitologie v Orlickém Záhoří proběhne 23.–27. června 2017. Více informací včetně přihlášky najdete na www.ptacizahori.cz.

Kategorie: Akce a kampaně

I když první květnová neděle je ještě daleko, výjimečně se během následujícího víkendu již můžete z organizačních důvodů těšit na první dvě akce. Přehled všech akcí vyvěsíme během příštího týdne.

Kategorie: Akce a kampaně

picVíkendový výzkumný tábor je dlouholetou a tradiční akcí Východočeské pobočky ČSO. Místa konání VVT jsou volena s ohledem na stav „bílých míst na mapě“, tj. ornitologické probádanosti jednotlivých územních částí východních Čech.

Následující ...