Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

... Předchozí
Kategorie: Akce a kampaně

picO víkendu 20.–21. 5. 2017 se uskutečnila naše první letošní tuzemská exkurze. Navštívili jsme nivu řeky Odry v CHKO Poodří, charakteristickou přirozeně meandrujícím tokem řeky, soustavou starých ramen a tůní s kolísavou vodní hladinou, lužními lesy, velkou výměrou aluviálních luk a s několika rybničními soustavami. Součástí programu byla i návštěva Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Druhý den jsme se vydali na Ostravsko za ptáky na mokřady vzniklé nebo výrazně ovlivněné těžbou uhlí.

Kategorie: Akce a kampaně

picVětšina lidí z řad odborníků i laické veřejnosti si dokáže představit, co všechno může ptákům ve městech hrozit. Česká společnost ornitologická ale chtěla získat přesnější představu o tom, jak veřejnost hodnotí jednotlivá nebezpečí. Na začátku roku proto oslovila veřejnost s prosbou o vyplnění krátkého dotazníku na téma „Co hrozí ptákům v sídlech?“. Konkrétně se ČSO ptala respondentů co je podle nich pro ptáky vůbec největší nebezpečí, co naopak vnímají jako nejmenší hrozbu, a také nakolik se o této problematice mluví.

Kategorie: Akce a kampaně

picSnad každý z nás se na svých cestách někdy setkal s prosklenými zastávkami městské hromadné dopravy, které lidi chrání před nepřízní počasí. Průhledné plochy těchto zastávek ale představují smrtelné nebezpečí pro ptáky, kteří si ve vysoké rychlosti skleněné bariéry nemohou všimnout a po nárazu do ní často hynou – skleněné výplně mají jen v České republice každý rok na svědomí sto tisíc ptačích životů.

Kategorie: Akce a kampaně

picMilí členové, opět vám nabízíme možnost zúčastnit se ptačího víkendu pro rodiny s dětmi! Zavítáme opět do kraje rybníků, tentokrát na Blatensko.

Kategorie: Akce a kampaně

picPraha, 24. 4. 2017. I přes pošmourné počasí uplynulého víkendu se v sobotu na hnízdě v Dubném vylíhla první letošní čápata. Hned následující den se na mapě čapích hnízd na cap.birdlife.cz rozsvítil druhý žlutý puntík, označující mláďata na hnízdě v Chebu. Nyní můžeme napjatě očekávat, na kterém hnízdě budou další. Čím více pozorovatelů sleduje Čapí hnízda, tím přesnější údaje o hnízdění čápů získáme. Zapojte se také do sledování hnízdění čápů a svá pozorování zadejte na cap.birdlife.cz!

Kategorie: Akce a kampaně

Evropská komise pracuje na reformě Společné zemědělské politiky EU a při té příležitosti spustila veřejnou konzultaci. Zapojte se jednoduchým způsobem do této konzultace a pomozte nám změnit politiku, která škodí přírodě a selhává při podpoře těch, kteří hospodaří šetrně a zodpovědně.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791