Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Tiskové zprávy ČSO

Tiskové zprávy ČSO

... Předchozí

2. únor 2017, Praha. Role mokřadů při vyrovnávání se s extrémními povětrnostními událostmi je letošním tématem Světového dne mokřadů, který si připomínáme právě dnes. ČSO pořádá akce pro veřejnost zaměřené na poznávání mokřadů a ptáků na nich závislých.

picPraha, 29. prosince 2016. Během letošní kampaně Bezpečné zastávky lidé po celé republice zhodnotili přes šest tisíc zastávek hromadné dopravy z hlediska nebezpečí, které představují pro ptáky. Celá čtvrtina z nich je pro ptáky riziková. Ačkoli řada zastávek již obsahuje ochranné prvky, jsou vesměs neúčinné. Díky iniciativě lidí však vznikají první správná zabezpečení zastávek. V Praze souběžně probíhal projekt „Skla – neviditelný zabiják ptáků“, který si vzal na mušku nebezpečné protihlukové stěny a jednotlivé budovy.

Praha, 28. prosince 2016. Česká společnost ornitologická připravila pro učitele nové výukové programy s ptačí tematikou, skládající se z metodických materiálů, pracovních listů a prezentací. Po testování ve školách a představení učitelům na seminářích na podzim letošního roku si je učitelé mohou stáhnout na stránkách Jaro ožívá www.springalive.net.

picJaroměř, 26. prosince 2016. Josefovské louky, ptačí park, který Česká společnost ornitologická vytváří u Jaroměře ve východních Čechách, letos hostil nejen nové druhy ptáků, ale i obojživelníků a hmyzu.

Praha, 18. listopadu 2016. Česká společnost ornitologická uskutečnila na konci října a v listopadu 7 seminářů pro učitele, na kterých se učitelé seznámili nejen s ptáky ve svém okolí, ale i s novými materiály, které budou učitelům ve finální verzi k dispozici na konci roku 2016 na stránkách Jaro ožívá www.springalive.net.

Praha, 15. listopadu 2016. Rok 2016 je třetím rokem, kdy se veřejnost v rámci tzv. občanské vědy (citizen science) zapojila do sledování čapích hnízd na cap.birdlife.cz. Díky zájmu veřejnosti tak známe nejen data příletů na jednotlivá hnízda, ale máme informace i o průběhu hnízdění a jeho úspěšnosti. V letošním roce se do pozorování čapích hnízd zapojilo 545 spolupracovníků, kteří zkontrolovali 85 % z celkového počtu více než 1300 hnízd!Kontroly v době vzletných mláďat jsou nezbytné pro vyhodnocení úspěšnosti hnízdění. Foto Lenka Bloudková

Následující ...