Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Tiskové zprávy ČSO

Tiskové zprávy ČSO

... Předchozí

Praha, 27. února 2017. Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2017 datla černého. Chce tak přitáhnout pozornost veřejnosti k lesům a zdůraznit potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů nejen v lesích, ale i v městských parcích a zahradách.

Praha, 17. února 2017. Mezinárodní organizace pro ochranu ptáků BirdLife Europe and Central Asia i všechny významné nevládní organizace zabývající se ochranu přírody ze sousedního Slovenska poslaly zdvořilý apel našim poslancům, aby nedopustili ohrožení českých národních parků změnami v novele zákona o ochraně přírody, které v lednu navrhl Senát [1].

Praha, 2. února 2017. Evropská komise dnes zahájila dlouho očekávanou veřejnou konzultaci o budoucnosti Společné zemědělské politiky EU (SZP). Česká společnost ornitologická společně s partnerskými organizacemi BirdLife upozorňují na závažné problémy současné politiky a požadují novou politiku, která bude podporovat udržitelnou produkci potravin a přírodě šetrné zemědělské hospodaření.

2. únor 2017, Praha. Role mokřadů při vyrovnávání se s extrémními povětrnostními událostmi je letošním tématem Světového dne mokřadů, který si připomínáme právě dnes. ČSO pořádá akce pro veřejnost zaměřené na poznávání mokřadů a ptáků na nich závislých.

picPraha, 29. prosince 2016. Během letošní kampaně Bezpečné zastávky lidé po celé republice zhodnotili přes šest tisíc zastávek hromadné dopravy z hlediska nebezpečí, které představují pro ptáky. Celá čtvrtina z nich je pro ptáky riziková. Ačkoli řada zastávek již obsahuje ochranné prvky, jsou vesměs neúčinné. Díky iniciativě lidí však vznikají první správná zabezpečení zastávek. V Praze souběžně probíhal projekt „Skla – neviditelný zabiják ptáků“, který si vzal na mušku nebezpečné protihlukové stěny a jednotlivé budovy.

Praha, 28. prosince 2016. Česká společnost ornitologická připravila pro učitele nové výukové programy s ptačí tematikou, skládající se z metodických materiálů, pracovních listů a prezentací. Po testování ve školách a představení učitelům na seminářích na podzim letošního roku si je učitelé mohou stáhnout na stránkách Jaro ožívá www.springalive.net.

Následující ...