Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků
Podkategorie:

Ochrana ptáků

... Předchozí
Kategorie: Ochrana ptáků

picNa podzim 2011 jsme poprvé vyhlásili soutěž o malé členské granty. Následně se rozběhlo 7 projektů a první z nich již přináší výsledky. V racčí kolonii u Mutěnic hnízdí letos díky úpravě ostrůvku dvojnásobek párů ve srovnání s loňskem. Pojďme si přečíst, jak celá akce probíhala.

Kategorie: Ochrana ptáků

picSupi v Makedonii přišli v důsledku velkých změn ve využívání krajiny o potravní zdroje. Dnes jsou závislí na přikrmování, na které však v této chudé zemi chybí peníze. Přispějte na zajištění krmení!

Kategorie: Ochrana ptáků

picObnažená bahnitá dna rybníků lákají řadu zajímavých druhů ptáků, za nimi ale bohužel přicházejí i nezodpovědní fotografové…

Kategorie: Ochrana ptáků

picPojďme se podívat, jaký dopad může mít největší lesní požár poslední doby na ptáky.

Kategorie: Ochrana ptáků

picČlenové ČSO dělají řadu věcí, které ptákům přímo v terénu pomáhají. Většinou se o nich ale nikdo nedoví, což je škoda – vypadáme pak velice pasivně. Doufám proto, že mne člen výboru ČSO Tomáš Bělka nezatratí, když bez jeho souhlasu zveřejním tuto jeho zprávu. Třeba motivuje i někoho dalšího, aby se svojí činností pochlubil.

Kategorie: Ochrana ptáků

ČSO realizuje v roce 2011 spolu se svým slovenským partnerem SOS/BirdLife Slovensko přeshraniční projekt Interreg, jehož cílem je výměna zkušeností při ochraně rybáka obecného.

Následující ...